Digitális térplasztika

Meghivo 1

 

 

Digitális térplasztika

NTP-KKI-A-15

„A digitális térplasztika” nevű program kisiskolások számára írt gyakorlat. Mivel a mai gyermekek élete részévé váltak a digitális eszközök (számítógépek, tabletek, telefonok…), ezt szeretnénk összekapcsolni a klasszikus képző-és iparművészettel. Olyan nagyméretű szobrokat, térplasztikákat, pop-upokat hoznának létre a diákok, amelyek ábrázolnák és művészi értelemben életre keltenék a digitális eszközöket és operációs rendszereket (android, iOS, Windows). Különböző ikonokat terveznének és készítenének el és helyeznék el térben. Transzparens elemeket, mozgó elemeket készítenének és helyeznének el egy nagy térplasztikán.

A program eredményeként – a taliándörögdi általános iskola aulájában úgynevezett „digitális – analóg, klasszikus” tér, kiállítás létrehozása, amely a többi tanuló és látogató  számára is inspiráló lehet. A program során a tanulók elsajátítják a klasszikus képző-és iparművészeti technikákat és ezek kapcsolatát a kortárs művészeti és digitális technikákkal.