2015.03.05.-07. Magból kenyér – Tábor

DSCF6824_WEB.jpg

A Művészetek Völgye Általános Iskola harmadik osztályos diákjai részt vettünk a Magból kenyér foglalkozások keretében szervezett 3 napos táborozáson, Józsa István bácsinál Vigántpetenden.
Ellátogattunk Nagyvázsonyba, ahol a kovácsműhelyben kipróbálhattuk erőnket és ügyességünket.
Agyagot gyűjtöttünk Kapolcson a Királykő közelében, mivel ezzel fogjuk majd tapasztani az iskolakemencénket.
A túra során több forrás vizét is megkóstoltuk.
Reggelente segítettünk kenyeret dagasztani, tésztát gyúrni. Mindenki kivette a részét a paprikás krumpli készítésében. A fiúk rőzsét gyűjtöttek, a lányok krumplit pucoltak.
Tévénézés helyett közösen mesét olvastunk, számítógépes játék helyett este zseblámpás bújócskát játszottunk. Próbára tettük ügyességünket a fafaragás és az agyagozás során.
Élveztük a közös játékokat, s tanulgattuk az egymáshoz való alkalmazkodás nem könnyű szabályait.
Élményekkel gazdagodva, de kissé fáradtan indultunk haza, abban a reményben, hogy még sok ilyen programon vehetünk részt.
Lejegyezte: Szollárné Varju Ilona osztályfőnök
Monostorapáti 2015. 03. 05-07